جمعه : ۳ اسفند ۱۳۹۷

خانه» اجتماعی» اخبار » فرماندار نظرآباد: حل مشکل اعتیاد در جامعه، سایر آسیب های اجتماعی را هم کاهش خواهد داد
تاریخ انتشار یکشنبه ۳ تیر ۹۷ - ۲۰:۰۳

فرماندار نظرآباد: حل مشکل اعتیاد در جامعه، سایر آسیب های اجتماعی را هم کاهش خواهد داد

 

فرماندار نظرآباد گفت: حل مشکل اعتیاد در جامعه، موجب کاهش سایر آسیب های اجتماعی همچون طلاق، سرقت و …. خواهد شد.

 

دکتر محمدرضا فلاح نژاد در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، با اشاره به لزوم مبارزه و پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: کلیه دستگاههای دولتی اعم از دهیاری ها و شهرداری ها و دیگر ادارات موظفند در راستاری پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر قدم برداشته و موجب نجات جامعه از این بلای خانمان سوز شوند.

 

وی افزود: قطع بر یقین مبارزه با مواد مخدر مبارزه با سایر آسیب های اجتماعی نظیر سرقت، طلاق و … نیز محسوب می شود چرا که اعتیاد در جامعه موجب وقوع درصد قابل توجهی از این جرایم و آسیب های اجتماعی است.

 

فرماندار نظرآباد در ادامه با بیان اینکه باید در تمام حوزه ها همچون درمانی، انتظامی، فرهنگی و اجتماعی مبارزه با اعتیاد در جامعه گام برداشت بیان کرد: وظیفه ملی، شرعی و دینی همه ما است که در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر فعالیت ثمربخش داشته باشیم.

 

فلاح نژاد در ارتباط با لزوم انجام تبلیغات گسترده جهت ریشه کن نمودن معزل اعتیاد در جامعه تاکید کرد: با توجه بر اینکه تاثیر طرح های گرافیکی و بهره گیری از ظرفیت هنرمندان بومی در این موضوع بسیار است پس در نتیجه می توان با همکاری آنان تبلیغات گسترده ای را در خصوص مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن در فضای مجازی و سطح شهر انجام داد تا شهروندان بیش از پیش در خصوص مبارزه با اعتیاد اطلاعات و آگاهی کسب کنند.

 

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: قطعا استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و NGOها در این موضوع نیز می تواند بسیار مفید باشد.

 

 

نظر خود را بگذارید