جمعه : ۳ اسفند ۱۳۹۷

خانه» اخبار» سیاسی » اقدام قضایی از بیکاری ۳۰۰۰ کارگر در یک منطقه صنعتی البرز جلوگیری کرد
تاریخ انتشار یکشنبه ۳ تیر ۹۷ - ۱۹:۴۹

اقدام قضایی از بیکاری ۳۰۰۰ کارگر در یک منطقه صنعتی البرز جلوگیری کرد

دادستان کرج با بیان اینکه در منطقه صنعتی داشلیجه ۷۲ شرکت در حال فعالیت هستند،گفت: جهاد کشاورزی علیه ۵۲ شرکت در این منطقه اعلام جرم کرده و دادستانی تلاش کرد که این اشتغال از بین نرود و از بیکاری ۳۰۰۰ کارگر جلوگیری کرد.

 

حاجی رضا شاکرمی در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن اجتماعات دادگستری البرز برگزار شد، اظهار داشت:رسیدگی به شکایات در دادگستری فرایندهایی دارد و دستگاه قضایی به دنبال تسهیل فرآیندهای قضایی است.

 

وی افزود: این فرآیندها دقیق، قانونمند و صحیح با نظارت صورت می‌گیرد و مردم نیز می‌توانند بر این روند نظارت کنند.

 

دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه دادگستری روند ابلاغ سنتی را به سمت ابلاغ الکترونیکی تسریع کرده است، بیان کرد: هر فردی با عضویت در سامانه الکترونیکی می‌تواند از روند رسیدگی به پرونده خود مطلع شود.

 

شاکرمی با بیان اینکه برخی افراد از رای پرونده خود علی‌رغم رسیدگی و طی روند قضایی مطلع نبودند،گفت:در برنامه ششم بحث دادگاه علنی مطرح شد و انتشار احکام قطعی قضایی هم در حال ایجاد زیرساخت است.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه در موضوع حقوق عامه هم اقداماتی از سوی دادستانی انجام گرفته است، تصریح کرد: احیای حقوق عامه در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته و در مسائل مهمی مانند محیط زیست دادستانی وورد می‌کند ولی اینگونه نیست که دستگاه قضایی در جایگاه مجری قرار گیرد و وظیفه دستگاه قضا نظارت و پیگیری در این زمینه است.

 

وی با بیان اینکه نظارت بر احیای حقوق مردم از وظایف ما است، عنوان کرد: کانال انتقال آب سد امیرکبیر به تهران مورد اعتراض ما به صورت کتبی قرار گرفته و بعد از انجام کارشناسی از لحاظ محیط زیست و هم از لحاظ آب‌های زیر زمینی و تاثیرات آن بر کار کشاورزی استان و موضوعات دیگر و موضوع گردشگری بررسی شده و به این نتیجه رسیدیم که اثرات مخرب این انتقال آب بر استان بسیار زیاد است.

 

وی با اشاره به پیگیری‌های دادستانی در مورد انتقال آب طالقان به تهران توسط یک کانال مجزا، گفت: موضوع انتقال آب طالقان از طریق یک کانال به تهران طی نامه‌ای مطرح شده و این کانال نقش یک زهکش ر ا ایجاد می‌کند چون در این زمینه کار کارشناسی انجام شده و این انتقال ممکن است که آن محدوده را با خشکسالی مواجه کند و کار کشاورزی و محیط زیست را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

شاکرمی در مورد ورود دادستانی به موضوع آلایندگی‌های محیط زیستی واحدهای صنعتی، عنوان کرد: استان البرز موضوعاتی مانند قتل و آدمکشی داشت و در سال ۹۳ آمار قتل استان ۱۰۸ فقره بود که در حال حاضر به ۳۰ فقره رسیده است و بیشتر قتل‌های خشن مربوط به اتباع بیگانه بود که با افرادی که در نزاع های دسته جمعی و ایجاد رعب و وحشت شرکت می‌کردند با جدیت و بر اساس قانون برخورد شد.

 

وی با بیان اینکه سرقت‌های مسلحانه در موسسات، بانک‌ها و طلافروشی‌ها هم با برخوردهای قضایی کاهش داشته است، عنوان کرد: برخوردها و اجرای احکام مطابق با جرم‌های صورت گرفته سبب شد که کسی عملا به سرقت‌های خشن و درگیری و رعب و وحشت نپردازد.

 

دادستان کرج با بیان اینکه حدود ۵۹ درصد سرقت‌ها مربوط به خودرو و وسایل داخل خودرو است،گفت: عدم تامین پارکینگ، عدم عمل به وظایف برخی دستگاه‌ها به وظایف خود و نا ایمن بودن سیستم بازدارنده سرقت در برخی از خودروها از دلایل سرقت بوده است.

 

وی با بیان اینکه باید دستگاه‌های متولی در زمینه بالا بردن آستانه تحمل کار کنند،گفت:۴۹ درصد سرقت‌های منازل در کرج مربوط به طبقه اول و ورود بیش از دو نفر از طریق بالکن است که باید در این زمینه فکری کرد و باید سازندگان املاک و مردم در این زمینه فکری کنند.

 

شاکرمی در مورد کسب رتبه اول استان البرز در اجرای احکام بیان کرد: روز گذشته بازدیدی از آزادراه تهران -شمال داشتم و دستوراتی برای تسریع در اجرای این آزادراه داشتیم و در موضوع آزادراه شمالی نیز اقدامات خوبی در حوزه تملک و روند پیشرفت انجام شده و در مورد مطالبات کارگران آزادراه تهران-شمال ورد کرده و خواستیم که حقوق کارگران پرداخت شود.

 

وی با بیان اینکه برخی روستائیان جلوی کار پیمانکاران را گرفته بودند که با حضور ما این مشکل رسیدگی شد، عنوان کرد: در مورد فاضلاب ماهدشت هم با حضور معاون دادگستری البرز حضورا پیگیری کرده‌ایم و وضعیت سیفی‌جاتی که در حال تولید است در شورای تامین مطرح و پیگیری شده است که این شرایط در حال آسیب زدن به منافع مردم است.

 

شاکرمی با بیان اینکه در منطقه صنعتی داشلیجه ۷۲ شرکت در حال فعالیت هستند،گفت: جهاد کشاورزی علیه ۵۲ شرکت در این منطقه اعلام جرم کرده است و دادستانی تلاش کرد که این اشتغال از بین نرود و از بیکاری ۳۰۰۰ کارگر جلوگیری کرد و سه بار کمیته قضایی برای حفظ اشتغال این منطقه تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه ۱۲۰ زندانی در حال کار در پروژه درختکاری و جنگلکاری باغستان هستند،گفت: ۴۲۰ نفر زندانی رای‌باز در بیرون از زندان در حال تولید و کار و ایجاد درآمد برای خانواده خود هستند.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در مورد رسیدگی به پرونده‌های فرار مالیاتی در استان البرز و رسیدگی به آن اظهار داشت: پرونده‌ای در زمینه شناسایی شرکت‌های کاغذی در استان البرز تشکیل شده است.

 

 

نظر خود را بگذارید