سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اجتماعی» اخبار» اخبار اسلایدر» اخبار برگزیده » شهرداری شجاع و کارآمد می خواهیم
تاریخ انتشار دوشنبه ۲ مرداد ۹۶ - ۲۱:۰۶

شهرداری شجاع و کارآمد می خواهیم

 

کورانی منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی محمدشهر :

 

محمد کورانی می گوید: شهر پویا نیازمند شورایی قوی و شهرداری شجاع و کارآمد است.

منتخب شورای پنجم شهر محمدشهر با اعتقاد بر اینکه همشهریان ما حق شان این نیست که ما در شهر می بینیم اذعان می کند: شهری پر از خانواده شهدا، ورزشکاران و هنرمندان به نام، مهندسان و سازندگان خوش نام و این همه جوان در انتظار کار نباید وضعش این باشد.

کورانی ادامه می دهد: پرورش مبلغان دینی و طلبه های جوان، مداحان و شعرای آیینی یکی از کارهای شاخص این شهر است که از ظرفیت آن به خوبی استفاده نمی شود.

بزرگترین حوزه علمیه استان در محمدشهر ساخته شده است.

او معتقد است: مدیریت شهری در معرفی و کشف ظرفیت های محمدشهر کوتاهی کرده و شهردار جدید باید فردی کارآمد در این حوزه باشد.

سردبیر روزنامه البرزفردا تأکید می کند: پیوند ناگسستنی جغرافیایی محمدشهر با مرکز استان یکی از مهمترین عوامل رشد شهر باید باشد در حالیکه که اینطور نیست.

مدیریت صحیح حق الناس و بیت المال از دیگر مواردی است که این منتخب جوان محمدشهری بر آن اشاره و اظهار می کند: تا کنون منتخبین به خوبی گرد هم آمدیم و همراه هستیم.

او می گوید: انتخاب شهردار یکی از مهمترین کارهای شوراست و مهمتر از آن نظارت بر عملکرد اوست.

وی اذعان می کند: جذب درآمد، مدیریت و خرجکرد آن در شهر باید در هر سه مورد به نفع مردم بچرخد.

کورانی با گلایه از اینکه برخی از طرح های سطح پایین که مدیریت و اجرای آن از عهده یک کارشناس مبتدی هم بر میاید در این شهر چندین مرتبه اجرا و بازسازی می شود که این عدم مدیریت حق الناس است.

این کارشناس ارتباطات بین الملل معتقد است که شهردار باید با مردم در ارتباط باشد نه اینکه تنها به سمت عده ای خاص غش کند.

خروج از مدیریت سنتی و داشتن صداقت با مردم از دیگر شاخص هایی است که او از آن نام می برد و می گوید: شهرداری که محله های شهر و مشکلاتش را نشناسد و فقط پشت میز نشین باشد به درد نمی خورد.

وی ادامه می دهد: برخی از افراد وقتی شهردار می شوند به دنبال ایجاد تفرقه در میان اعضای شورا هستند تا با این کار به منافع خود به راحتی دست پیدا کنند که ما به دنبال فردی هستیم که نخواهد اینجا شطرنج بازی کند.

محمد کورانی داشتن تجربه و شناخت بدنه شهرداری را نیز مطرح می کند و اذعان می دارد: فردی مورد انتخاب ماست که نیازی به دوره آموزشی نداشته و وقتی روی صندلی نشست کاردان باشد.

پاک دستی، مردمداری، متعهد بودن و بی طرفی سیاسی به علاوه آنچه که در ماده ۷۱ قانون برای انتخاب شهردار آمده مورد نظر این منتخب است.

دوره سوم شورای اسلامی محمدشهر زخمی بر دل شهر گذاشت که در دوره چهارم بر آن مرحمی نگذاشتند و از این منتخب شورای محمدشهر سوال می کنم در این دوره برای فراموشی روزهای تلخ گذشته شهر چه می کنید؟

پاسخ اش این است: انتخاب یک شهرداری که به برخی شاخص های آن اشاره کردم و نظارت بر عملکرد آن موضوعاتی است که همه منتخبین به آن اعتقاد دارند.

صادق و شفاف بودن با مردم نیز موضوعاتی است که کورانی بر آن تأکید می کند و می گوید: برخی از منتخبین گرایش های سیاسی دارند که نباید آن را در انتخاب شهردار دخالت دهند.

شورای شهر پارلمانی اجتماعی و مردمی است که بازوی اجرایی آن درآمدش را از مردم می گیرد و برای مردم هزینه می کند و مدیریت این درآمد و خرجکردها از عهده فردی متعهد و متخصص بر می آید.

کورانی اعتقاد دارد: منفعت طلبی شخصی هم شهر را فنا هم اعتبار  خود فرد را به باد می دهد ولی کسی که در راه خدا برای این مردم فهیم کار کند اجرش را از ائمه اطهار دریافت می کند.

این حرف های محمد کورانی یکی از هفتمین منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر محمدشهر است که بعد از این سراغ دیگر منتخبین می رویم تا بدانیم آیا آنها نسبت به ملاک های مورد تفاوق متعهد هستند؟

نظر خود را بگذارید